Dvořák Vilda


doyen Klubu cestovatelů a romantiků a zakladatel CK Kudrna

Vilda Dvořák

Vilda je duchovním otcem cestovní kanceláře Kudrna, který onu jiskru zažehl už v roce 1976 pořádáním prvních dálkových a etapových pochodů s recesistickým nádechem. O tři roky později s partou kamarádů vdechli život také Žankovi Kudrnovi, brněnskému kolomazníkovi s vrzajícím trakařem ze známé lidové písničky, který se stal tímto i jejich patronem. Následovaly turistické expedice a zájezdy do slovenských, rumunských a bulharských hor, k Baltu na Rujanu, i do jeho oblíbených jižních termálů. Jako průvodce měl vždycky nejblíž k Balkánu a jednou z klíčových akcí 90. let byla průkopnická expedice do tehdejší postkomunistické Albánie.  Největší srdcovou záležitostí  vždycky bylo a stále je  Rumunsko, především pak oblast Banátu, kde u českých krajanů našel druhý domov. 

Přijdtě si poslechnout vyprávění, kdy se možná ocitnete i o sto let zpátky. Vašimi kulisami budou malebné vesničky a uvidíte marný boj s postupující civilizací drtící tento kraj.

(sobota 24.11., Dělnický dům; malá scéna „KOTLÍK“ v 16:00 hod., VILDA DVOŘÁK :  ZA KRAJANY RUMUNSKÉHO I SRBSKÉHO BANÁTU)