Lomič Vašek a Ryvolová Saša

parťáci na cestách i v životě

Václav Lomnič(*1952) a Saša Ryvolová(*1959)

Saša je bytost se sklonem k romantice, smyslem pro humor a širokým spektrem zájmů. Od mládí trempovala po vlastech českých a slovenských a stala se dlouholetou životní družkou Wabiho Ryvoly. Po otevření hranic začala opravdově cestovat a vytvořila spolu s novým životním partnerem Vaškem Lomičem známou cestovatelskou dvojici. Je autorkou řady článků a několika humorně laděných cestopisných knih: „Indonézie, batoh a já“, „S batohem Střední Amerikou“, „Tváře v prachu Etiopie“ a jednoho průvodce po Kokořínsku.

Vašek je sportovec, životní kaskadér, iniciátor a vedoucí výprav do mnoha exotických zemí světa, v neposlední řadě také kameraman a autor snímků v soutěži „Okem dobrodruha“, z nichž hned několika se dostalo v minulých letech ocenění poroty.

Winston Churchill Ugandu označil jako „perlu Afriky“ a ta se tímto označením stále hrdě pyšní. Leží v srdci Afriky, na březích Viktoriina jezera, rozpíná se na jih i na sever od rovníku. S rudou půdou, zelenými banánovými plantážemi, neprostupnými pralesy a nedostupnými vrcholky hor. Jedním z lákadel této země je tajemstvím zahalen pramen Nilu a k největším turistikým atrakcím se nepochybně řadí návštěva šimpanzů a horských goril.

Jaké je to kempovat na břehu jezera, kde se vám za zády ozývá řev hrochů a nad hlavou máte úžasný ptačí ráj? Saša s Vaškem vám prozradí nejen to.

 

(sobota 24.11., Dělnický dům; malá scéna „KOTLÍK“ v 17:00 hod., SAŠA RYVOLOVÁ, VÁCLAV LOMIČ : TROCHU JINÁ AFRIKA)