Konvičkovi Radka a Janek

mladí manželé na svatební cestě

novomanželé romantici

 

Konvičkovi  Janek (*1990) a Radka(*1989)

Jsme manželé, kteří se rozhodli být na chvíli svobodní a nespoutaní . Svoboda může být různá, pro každého znamená něco jiného. My se jí pokusíme přiblížit…“

 Projeté státy: Česká republika, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Dánsko, Německo, Francie, Andora, Španělsko, Maroko, Gibraltar, Švýcarsko.

Rozhodli jsme se, že si dáme volno v práci a vyrazíme na dlouhou cestu jen spolu, jen
v autě, jen s přírodou, jen s vlastními schopnostmi a dovednostmi. Očekáváme zážitky, problémy, které překonáme, krásnou přírodu, lidi, hygge, nová přátelství, najití sebe samého a zklidnění…“

Radůlie 
Pracovala jako pedagožka v lesní mateřské školce a následně na ZŠ.
Čím dál více si uvědomovala jak čas plyne. Avšak touha po cestování ji, ani jejího muže, nepustila. Práce přece není vězení, ani doživotní povinnost!“ A tak to vše začalo.
Plán byl jasný, auto, svatba, výpověď a cesta.

Janek
Je nedoslýchavý…těžce…slyší to co chce…
Úspěšně dokončil na střední průmyslovku Kopřivnice a pak šel dobýt univerzitu, bezúspěšně. Dobyl něco cennějšího než titul…svojí MANŽELKU RADKU!!!!!

A vyjel s ní na svatební cestu.

Život v autě, život ve dvou, život ve svobodě …
…cesta, která začala 28. 8. 2017 a trvala do března 2018.


„Nemáme žádné cíle, kterých musíme dosáhnout, samotná cesta je pro nás cílem
a především ta je pro nás důležitá. Čas návratu není jistý a změny v průběhu cesty mohou také nastat. Kam nás cesta zavane je ve hvězdách…“

 

Na začátku si nedokázali představit, jak budou trávit 6 měsíců v autě s jedním člověkem. Vše, na co se museli spoléhat byli jen oni sami a jejich auto.
Ona, která se nikdy od domova nevzdalovala na delší dobu, protože je zkrátka domácí typ, najednou míří pryč od všeho. To je bláznovství! Nemohla však opustit myšlenku výzvy, překonání se, zažít něco, co už třeba nikdy nezažije a zjistit o sobě něco nového.

Vyjeli, když se chystalo na zimu a nevěděli, co cesta do zimy přinese, jak to budou zvládat, oni a jejich auto. Byly to měsíce krušné, krásné, drsné, zachmuřelé, ale i projasněné. Prožili krizové dno, motivační exploze, radost z budoucnosti a gejzír inspirací.

Dny v autě, kdy byla zima, mokro nebo deštivo, byly jako křik do ucha: „Co tu děláš? Otoč se a jeď domů!“ Ale i v takových situacích člověk přijde na to, že z každého dne, je vždy co vzít.
Každá země přinesla problémy, zvykat si na nové lidi, jinou mentalitu, jiné jídlo a ceny, jinou dopravu, zkrátka neustálý přísun informací, nových poznatků, přizpůsobování se, tolerování
a pochopení, co je v životě důležité.

(sobota 24.11., Dělnický dům; ve velkém sále „ scéna KOTEL“ v 14:15 hod.,  RADKA a JANEK  KONVIČKOVI: SEVERSKÁ SVATEBNÍ CESTA)

+ výstava fotografií na předsálí druhého patra

 

Odkazy:

Facebook

Facebook 2

Severská svatební cesta

 

NaFest 2017 (Neuskutečněná cesta na festival Rajbas):