Řezníčková Jahu


blogerka a cestovatelka, která nevyjede bez selfie tyče a rtěnky

Jahu Řezníčková (*1991)

Inspirovala se filmem YES man a to ji donutilo k zamyšlení a byl pro ni velkou motivací a inspirací jak žít život. Procestovala 45 zemí, z čehož 42 autostopem.

Vyhrála několik cestovatelských soutěží .

Jahu Řezníčková je travel blogerka, kterou baví cestovat a rozhodně hodlá procestovat kus svého života, poznat nové lidi, jiné kultury a zkoušet se dostat za vlastní hranice.

Vetšinu Evropy dokázala procestovat úplně bez peněz.

V roce 2016 poprvé vyhrála závod LowCost Race.

Smyslem tohoto závodu je ukázat, že cestovat a sbírat neuvěřitelné zážitky jde bez peněz. Závod spočívá ve sbírání bodů za navštívení určitých míst a plnění úkolů.

Týmy se skládají ze dvou členů, každý z nich má v kapse 2500 Kč a na cestě se 40 checkpointy  jsou 10 dní.  Do posledních chvíle před startem jsou checkpointy tajné a jsou spojené s úkoly od pořadatelů.

„Stopování člověka vlastně nutí žíta tady a teď. Nutí to člověka spoléhat sám na sebe a na své vlastní schopnosti, poradit si za jakýchkoli okolností a vědět, že ať se nepovede cokoli, vždy si najde cestu ven. Nakonec se vždy dopraví kam chtěl, anebo se mu změní preference a skončí na ještě lepším místě, než původně plánoval. Cestování vnímám jako takový urychlený kurz života“

Jahu jistě prozradí jak si například stopnout letadlo, vlak, koňský povoz či sanitku. Podělí se  s vámi jak si splnit i ty nejsilnější výzvy. Prý dokáže posunout hranice nejen svého myšlení. Stačí s ní jen nasednout do rozjetého vlaku.

(sobota 24.11., Dělnický dům; ve velkém sále „scéna KOTEL“ v 18:15 hod., JAHU ŘEZNÍČKOVÁ : VÝZVY JEDNÝ ZRZKY )