Šíma Tadeáš


cyklocestovatel, který projel napříč Afrikou

Tadeáš Šíma

Většinu svých cest absolvoval autostopem. Procestoval státy západní Evropy, Balkán, Blízký východ. Uskutečnil výpravu do Kyrgyzstánu a Tadžikistánu, kde objevoval krásy pohoří Tan Šan a Pamíru. Následovaly výpravy do Gruzie, Arménie, Turecka, Albánie a Kosova.

Tento mladý cestovatel pochází z Prachatic. Kromě cestování se věnuje cyklistice a horské turistice.

V roce 2017 usedl do sedla svého kola a vydal se na cestu přes Afriku. Kontinent projel od severu na jih po západním pobřeží. První část své cesty do marockého Tangeru absolvoval vlakem, kamionem a trajektem. Později usedl za řídítka a jeho dobrodružství mohlo začít.

Denně ujel až sto kilometrů, Vánoce strávil sám na největší poušti světa, Sahaře. Na poušti zůstal necelý měsíc. Následně projel přes Senegal do Mali, Burkiny Faso, Ghany a Toga. Do Gabonu pokračoval letecky, protože nedostal víza. Po sedmi měsících dorazil do Kapského města. Ujel téměř 13 000 kilometrů a navštívil 15 států kontinentu.

„Po návratu na mě na letišti čekala rodina, kamarádi, pár zvědavých novinářů a řízky.

Lidi se mi je snažili cpát do pusy, ale já jsem na cestě nestrádal. Nejvíce mi chyběl český chleba a holky“

 Vydejte se společně s Tadeášem na Africký kontinent. Dozvíte se jak se na tak dlouhou cyklistickou výpravu přichystat či jak přežít měsíc na Sahaře.

(sobota 24.11., Dělnický dům; ve velkém sále „scéna KOTEL“ v 17:15 hod., TADEÁŠ ŠÍMA : NA KOLE PŘES AFRIKU)